Tarih 1 Dersi yazılı Soruları »

9. Sınıf Tarih dersi yazılıları

Tarih Derslerine Kaynak Sitesi Olarak 9. sınıf tarih dersi yazılı soruları konusunda bilgi verecek olursak ;9.sınıf Tarih dersi liselerde ortak ders olarak okutulmak da ve her öğrencinin mutlaka başarıyla geçmek zorunda olduğu bir ders olarak karşımıza çıkmak da. Talim terbiye tarafından Haftada 2 ders saati olarak belirlenen tarih 1 dersi genelde bir dönem içeresinde 2 adet yazılı sınavdan meydana gelmektedir.

Bu sınavlar genelde kasım sonu ve ocağın son haftaları denk gelmektedirler. Bu sınavlardan ilki olan 9.sınıf tarih dersi 1.dönem 1.yazılı soruları sınavı örneklerini sitemizde bütün eğitim camiasına paylaşarak kasım ayında olacak olan tarih 1 yazılısına hazırlıklı ve ön çalışma yaparak girmelerini sağlamaktır. Tarih dersi tamamen sözel bir ders olduğu için genelde öğretmenlerimiz klasik yazılı sınavı tercih etmekle birlikte son zamanlarda genç kuşak öğretmenler YGS ve LYS sınavlarında baz olarak öğrencilerin daha çok çoktan seçmeli sınav türlerine yatkın olmaları ve hazırlıklı olmalarını sağmaları için bu sınav tarzını seçmektedirler.

                                                            9. Sınıf Tarih dersleri yazılı Soruları için TIKLA

 

Tarih yazılı soruları sitemiz bünyesinde 9. sınıftan 12.sınıfa kadar bütün konularda ve kapsamlarda yer alacak ve ilerleyen yıllarda da bu çalışmalarımız devam edecektir. Sitemizi takip etmeniz sizlere yazılı sınavlarda sadece tarih değil tüm derslerde fayda sağlayacaktır

9.sınıf tarih yazılı soruları sınavı konu içeriklerini şöyle göz gezdirdiğimizde aslında çok fazla bir konu birikimi ve yoğunluğu görünmemektedir, üç tane ünite göze çarpmakta bunlar Tarih Bilimine Giriş, Tarih Yazıcılığı, Tarihin Faydalandığı Bilim Dalları bu üniteleri belki de tarih derslerini en kolay gelen üniteleridir. İyi bir öğretmeni dinleme ve not tutmaya üzerine de yaprak test ve soru çözümleriyle tarih yazılısında başarısız olma gibi bir durum söz konusu olmayacaktır.

Bütün tarih derslerinde öğretmen ve öğrencilerimize canı gönülden başarılar dileriz sizle için hazırladığımız örnek yazılı sorularının faydasını görmenizi temenni ederiz.

Yorum:

9 yorumlar

 1. hayri can 19 Kasım 2013 at 10:15 - Reply

  Bana bu konuda yardımcı oldunuz hocam tşk (:

 2. buse 19 Kasım 2013 at 19:13 - Reply

  abicim iyi  güzel de  okulda biz anadolubölümü olduğumuz  için bize  kazık sorusoruyolar.AMA düzlere test soruyolarmış .sırf biz anadolubölümüyüzdiye  kazık soruyolar.haksızlık ama……….  

 3. Volkan 20 Kasım 2013 at 20:42 - Reply

  #Buse  , sana katılıyorum , meslek-imamhatip ve düz liselerde birşey bilmeyen adam bile matematikten 85 alıyor. Biz Anadolu lisesi oldugumuz ıcın kazık sorular soruyorlar… Ama kazık sorlar sormaları bir yandan süper , benim tahminimce O basit sınavdan 85 alanlar , Üni. sınavlarında döküleceklerdir , ama biz biraz daha gayret edersek mutlaka 1 adım daha önde olacagız. BU ARADA SİTE GAYET BİLGİLENDİRİCİ VE YAZILILARA HAZIRLIK YÖNÜNDEN SÜPER. , YAHYA HOCAM ELİNE SAĞLIK…       - .Çalışmalarının Devamını Dilerim , Kolay Gelsin..

 4. Yahya GÜNGÖR 20 Kasım 2013 at 20:46 - Reply

  Volkan teşekkürler Fikirlerin için. Siz diğer liselerle kendinizi karşılaştırmayın. Yolunuza bakın. Derslerinize iyi çalışın. Derslerine çok çalışanlar üniversitelerde daha iyi yerlere geleceklerdir. Sizler çalışın yeterki ben her türlü döküman desteğini buradan veririm. 

   

 5. elif 20 Kasım 2013 at 21:47 - Reply

  sorular gerçekten çok kazık oluyo :( yarın tarih sınavım var  deli gibi ders çalışıyorum. inşallah bu sene kalmam :( 

 6. Volkan Olaşmış 20 Kasım 2013 at 21:59 - Reply

  Aynen , Amin :D

 7. Hazal masal 13 Nisan 2014 at 11:21 - Reply

   

  Meslek liseleriyle anadolularin sinavlari ayni oluyor size ne soruluyorsa  bizede onlar soruluyo meslek diye kucumseme hem universteye  alanimizdan rahatca gecis yapabiliyoruz kazanamama gibi bi sorun yok tek fark sizin bizden biraz fazla calismaniz anadolusunuz diye illaki bizden zeki degilsiniz

Bir Yorum Yaz

Değerli Ziyaretcilerimiz;

Yorum yaparken Lütfen Türkiye cumhuriyeti Yasalarına saygılı, kişisel hak ve hürriyetleri gözeten şekilllerde yorum yapınız.

2- Site Yönetiminden bir istekte bulunmak için yorum yapaorsanız lütfen KENDİNİZİ TANITINIZ. Örneğin Öğrenciyim 11. sınıfa gidiyorum veya Öğretmenim Şu okulda çalışıyorum gibi. Eğer böyle davranırsanız inanın isteklerinizi yapma konusunda daha titiz davranacağımızı göreceksiniz. Çünkü İnsanlar tanıdığı kişilere yardım etme konusunda daha istekli olmaktadır. 

3. Kısa cevapları isteklerden kaçının. Örneğin Cevapları yazın, Cevabı yok mu gibi

Bu şekilde isteklerde bulunmanız sizin bu işe verdiğiniz önemi göstermesi açısından önemlidir.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


4 + = 13


Yandex.Metrica DMCA.com Protection Status